Informácie o produkte a zdroje

Popis produktu

Rozbaľte na zobrazenie popisu produktu

Zobraziť popis

Popis produktu


Použitie

Physiotulle Ag sa môže použiť na mierne až masívne secernujúce chronické a akútne rany, dekubity, vredy predkolenia, vredy na diabetickej nohe, popáleniny čiastočnej hrúbky, miesta darcovských odberov, pooperačné rany a kožné odreniny.

Physiotulle Ag sa môže použiť na dosiahnutie pokroku pri liečbe rán s oneskoreným hojením v dôsledku kritickej kolonizácie alebo v prípade rizika infekcie.

Je bezpečný na použitie pri zobrazovaní MRI. Môže sa použiť pri kompresnej terapii a v kombinácii s obväzom Biatain ® Ibu na infikované bolestivé rany.

Physiotulle Ag je nepriľnavé kontaktné krytie na rany so striebornou soľou sulfadiazínu. Physiotulle Ag je určený na predchádzanie infekcii rany.
 

Jednoduchá manipulácia a jednoduché používanie

Physiotulle Ag sa pri aplikácii nelepí na rukavice ani nožnice. Vďaka tenkej a ohybnej štruktúre vytvára ideálnu kontaktnú vrstvu pre všetky typy secernujúcich rán.
 

Pohodlie a ochrana

Physiotulle Ag nevyschne a neprilepí sa na spodinu rany, výsledkom je teda atraumatické odstránenie. Physiotulle Ag sa môže použiť v kombinácii so širokou škálou absorpčných sekundárnych krytí.
 

Dlhodobé a kontrolované uvoľňovanie striebra

Pri styku s exsudátom z rany obväz tekutinu absorbuje a do spodiny rany sa uvoľní striebro. Uvoľňovanie striebra je zachované po celú dobu nosenia.
 

Podporuje rýchlejšie hojenie rán

Štruktúra obväzu Physiotulle Ag s voľnou väzbou umožňuje absorbovať exsudát z rany do sekundárneho absorpčného obväzu. Je preukázané, že obväz zredukuje oblasť vredu v infikovaných ranách o 55 % za 4 týždne.
 

Spôsob účinku

Pri styku s ranou hydrokoloidné častice absorbujú exsudát a do spodiny rany sa uvoľní striebro.
 

Zloženie výrobku

Physiotulle Ag sa skladá z pletenej polyesterovej sieťky impregnovanej časticami karboxymetylcelulózy (CMC) rozptýlenými vo vazelíne a obsahuje striebornú soľ sulfadiazínu.

Zatvoriť
Zobraziť plnú verziu