SpeediCath Compact, mužský katéter

Informácie o produkte a zdroje

Popis produktu

Rozbaľte na zobrazenie popisu produktu

Zobraziť popis

Popis produktu

Katéter SpeediCath Compact Male je navrhnutý pre diskrétnosť tým, že je približne o polovicu menší ako bežné katétre a tým, že nepôsobí ako zdravotná pomôcka. Vďaka kompaktnému dizajnu sa katéter SpeediCath Compact Male pohodlnejšie skladuje, nosí a likviduje, a to bez zhoršenia jednoduchosti používania.

Katéter SpeediCath Compact Male má jedinečný hydrofilný povlak a hladké očká navrhnuté tak, aby znížili trenie a zvýšili komfort, čím sa minimalizuje riziko poškodenia močovej rúry.

 

Výhody katétra SpeediCath Compact Male:

  • Najkompaktnejší katéter pre mužov
  • Kompaktný a praktický, či už doma, alebo vonku
  • Je ho možné zaviesť bez dotknutia sa časti s upraveným povrchom
  • 100 % uzatvoriteľný po použití
  • Okamžite pripravený na zavedenie vďaka unikátnemu hydrofilnému povlaku
  • Neobsahuje PVC a ftaláty, a tak vaše zdravie nie je nikdy ohrozené a dopad na životné prostredie je obmedzený.
Zatvoriť

Varianty produktu

Rozbaľte na zobrazenie všetkých variantov produktu

Zobraziť varianty produktu
Zatvoriť

Varianty produktu

Názov pomôcky Kód výrobku ŠUKL kód Počet jednotiek v balení
SpeediCaht Compact, mužský katéter CH 12-18 28692 B91009 30
Zatvoriť

Otázky a odpovede

Rozbaľte na zobrazenie časti otázky a odpovede.

Zobraziť podrobnosti
Zatvoriť

Otázky a odpovede

Otázka: Ako je možné, že je katéter SpeediCath Compact Male taký malý?
Odpoveď: Vďaka teleskopickému dizajnu je o viac ako polovicu menší ako štandardný katéter pre mužov. Katéter SpeediCath Compact Male je preto možné skladovať, prenášať, používať a likvidovať diskrétnejšie.Otázka: Spôsobí prechod na používanie tohto katétra nepohodlie?
Odpoveď: Pri používaní katétra SpeediCath Compact Male by ste nemali očakávať väčšie nepohodlie, než pri používaní bežného katétra, ako je SpeediCath (1,2).

 


Otázka: Ako otvorím katéter SpeediCath Compact Male?
Odpoveď: Katéter SpeediCath Compact Male jednoducho otvoria aj muži so zníženou motorikou rúk. Držte katéter vertikálne, aby koniec smeroval nahor a otvorte ho otočením krytu.Otázka: Ako pripravím katéter na použitie?
Odpoveď: Nie sú potrebné žiadne prípravné kroky, katéter SpeediCath Compact Male je vďaka jedinečnému hydrofilnému povlaku, ktorý tiež pokrýva hladké očká, okamžite pripravený na použitie. Toto zabezpečuje výrazne hladkú katetrizáciu počas zavádzania aj počas vysunutia.

 


Otázka: Katéter SpeediCath Compact Male je kratší ako normálne katétre. Je jeho dĺžka dostatočná na vyprázdnenie môjho močového mechúra?
Odpoveď: Katéter SpeediCath Compact Male je navrhnutý tak, aby bol diskrétnejší a kratší ako bežný katéter, ale bez zhoršenia schopnosti efektívneho vyprázdnenia močového mechúra (3).

 


Otázka: Bežne používam CH14. Umožní mi používanie katétra SpeediCath Compact Male vyprázdniť môj močový mechúr rovnako rýchlo?
Odpoveď: SpeediCath Compact Male je nový typ katétra – CH12 kombinovaný s CH18. Doba vyprázdnenia močového mechúra bude u CH14 a SpeediCath Compact Male takmer rovnaká. Vyprázdnenie plného 400 ml močového mechúra bude trvať približne o 4 sekundy dlhšie, ale zavedenie katétra SpeediCath Compact Male je oveľa jednoduchšie.Otázka: Ako katéter opätovne odložím a zlikvidujem diskrétnym spôsobom?
Opdoveď: Kryt je možné opätovne utiahnuť bez rizika úniku. Keď po použití jednoducho nasadíte naspäť kryt, zachová sa diskrétnosť a nikto si nevšimne, že likvidujete katéter.

 

Referencie

1) Bagi et al. Bezpečnosť nového kompaktného intermitentného katétra pre mužov: randomizovaná, 1-krát prelínaná, 1-krát slepá štúdia zdravých mužských dobrovoľníkov. Prijatá na zverejnenie v publikácii Urologia Internationalis.
2) Chartier-Kastler et al. Bezpečnosť nového kompaktného katétra pre mužov s neurogénnou dysfunkciou močového mechúra: randomizovaná, prelínaná, otvorená štúdia. Odoslaná do Spinal Cord.
3) Domurath et al. Zvyškový moč po prerušovanej katetrizácii u mužov s použitím novovyvinutého katétra (SpeediCath Compact Male) a bežného katétra pre mužov (SpeediCath). Odoslaná do Spinal Cord.

Zatvoriť

Kľúčové prínosy

Revolúcia v dizajne katétrov

Revolúcia v dizajne katétrov

Čítajte o najkompaktnejšom katétri pre mužov
Zatvoriť

Revolúcia v dizajne katétrov

Spôsob, akým vyprázdňujete svoj močový mechúr, je vaša vec a katéter SpeediCath Compact Male to tak aj zachová. Vďaka inovatívnemu a ocenenému dizajnu ide o najkompaktnejší katéter pre mužov na trhu. Katéter sa jednoducho používa a nevyžaduje žiadne kompromisy pokiaľ ide o bezpečnosť alebo hygienu.

 

Hlavné výhody

  • 96 % používateľov ho vyhodnotilo ako diskrétny
  • 85 % používateľov ho vyhodnotilo ako jednoduchý na používanie
  • Okamžite pripravený na zavedenie vďaka unikátnemu hydrofilnému povlaku
  • Je možné ho zaviesť bez dotknutia sa časti s upraveným povrchom.
Zatvoriť
Katéter úplne zmenil môj život

Katéter úplne zmenil môj život

Prečítajte si príbeh Daniela a ďalších používateľov
Zatvoriť

Katéter úplne zmenil môj život

“Katéter úplne zmenil môj život”
Daniel, používateľ katétra SpeediCath® Compact Male.

Pre Daniela, otca dvoch detí, je katéter SpeediCath Compact Male rozdielom medzi áno a nie. Keď ho skleróza multiplex ponechala bez kontroly nad svojím močovým mechúrom, Danielov život sa stal čím ďalej, tým viac obmedzeným. Čím ďalej, tým častejšie sa mu stávalo, že sa vyhýbal odchodom z domu v strachu, že bude ďaleko od toalety. Ale intermitentná autokatetrizácia mu začala dodávať nové sebavedomie a teraz, s extra diskrétnosťou a pohodlím, ktoré mu poskytuje katéter SpeediCath Compact Male, ‘je Daniel hovoriaci áno’ skutočne naspäť.

Pozrite si video o príbehu Daniela.

 

“Fakt, že môžem mať rovnaké koníčky ako pred tým, je pre mňa veľmi dôležitý”
Michal, používateľ katétra SpeediCath® Compact Male

Horský turista a manažér predaja Michal potrebuje katéter, ktorý funguje rovnako dobre v horách, ako počas každodenného života. Preto používa katéter SpeediCath Compact Male. “Obrovská výhoda tohto výrobku spočíva v tom, že ho môžete používať diskrétne a rýchlo, či už v každodennom živote, alebo keď cestujete,” vysvetluje Michal. “Taktiež sa jednoducho prepravuje, čo mi dodáva viac slobody, keď som na dlhých výletoch v horách. Tento rok ma čaká šesť týždňový výlet do Nepálu a so SpeediCath Compact Male mám perfektný katéter na to, aby bol tento výlet úspešný.”

Pozrite si video o príbehu Michala.

 

“Môžem ísť na miesta, na ktoré som sa pred tým neodvážil ísť”
Krištof, používateľ katétra SpeediCath® Compact Male

Fanatik extrémnych športov Krištof hovorí, že diskrétny dizajn a bezpečný obal katétra SpeediCath Compact Male z neho robia prirodzenú voľbu pre jeho aktívny životný štýl. Či už sa venuje kite-surfingu, paraglidingu, lyžovaniu, jazde na štvorkolke alebo plachteniu, Krištof sa často nachádza na opustených ’miestach, o ktorých by ani nesníval, keby nemal k dispozícii jedinečné schopnosti katétra SpeediCath Compact Male. Vďaka jednoduchému použitiu, diskrétnemu dizajnu a pevnej konštrukcii sa stal pre tohto Francúza nenahraditeľným. Hovorí: “Katéter SpeediCath Compact Male mi vrátil pôžitok z mojich športov.”

Pozrite si video o príbehu Krištofa.

Zatvoriť
Ocenený katéter

Ocenený katéter

Čítajte viac o prestížnej cene za dizajn výrobku
Zatvoriť

Ocenený katéter

Katéter SpeediCath Compact Male vyhral prestížnu cenu za dizajn výrobku, Medical Design Excellence Awards. Katéter SpeediCath Compact Male má revolučný kompaktný dizajn, ktorý určuje nový štandard pre dizajn katétrov určených pre mužov. Keďže katéter SpeediCath Compact Male nemá dizajn zdravotnej pomôcky, je diskrétny. 

Zatvoriť

Video a animácie

Odporúčania používateľov

Alternatívy a príslušenstvo

SpeediCath Compact Set

SpeediCath Compact Set

Jediné kompaktné riešenie pre katéter s vreckom

Zobraziť SpeediCath Compact Set
Zatvoriť
SpeediCath Compact, mužský katéter

Bezplatné vzorky - bezplatné dodanie

Vyskúšajte zdarma SpeediCath Compact, mužský katéter

Ďakujeme za objednanie vzoriek

Potvrdenie

Zobraziť plnú verziu