Informácie o produkte a zdroje

Popis produktu

Rozbaľte na zobrazenie popisu produktu

Zobraziť popis

Popis produktu

Použitie

Biatain Alginate Ag možno použiť na všetky stredne až silno secernujúce rany čiastočnej až plnej hrúbky, ako sú napríklad vredy predkolenia, dekubity, vredy na diabetickej nohe, miesta darcovských odberov, traumatické rany a popáleniny druhého stupňa. Biatain Alginate Ag sa môže použiť na infikované rany alebo rany s rizikom infekcie. Biatain Alginate Ag možno použiť aj pod tlakovými obväzmi. Biatain Alginate Ag sa nemá používať na suché alebo slabo secernujúce rany ani na kontrolu silného krvácania.

Biatain Alginate Ag je vysokoabsorpčný alginátový obväz so striebrom na stredne až silno secernujúce infikované rany a rany s rizikom infekcie.
 

Ideálny na výplň dutín infikovaných rán

Vyhotovenie a štrukturálna celistvosť obväzu umožňujú obväz strihať a prispôsobiť ho na ľubovoľnú veľkosť, tvar alebo hĺbku rany. Obväz sa prispôsobí spodine rany v záujme optimálnej kontroly infekcie.
 

Patentovaný so strieborným komplexom so širokým antimikrobiálnym profilom

Biatain Alginate Ag zabezpečuje sústavný antimikrobiálny účinok po celú dobu nosenia (až 7 dní).
 

Unikátna integrita obväzu

Unikátna celistvosť umožňuje odstrániť obväz ako jeden kus.
 

Minimálne riziko presakovania a macerácie

Absorpcia obväzu Biatain Alginate Ag a vzniknutý gél uzamknú exsudát vo vnútri gélu, čo zabraňuje presakovaniu, ktoré môže spôsobiť maceráciu okolitej kože.
 

Zdokumentovaný hemostatický účinok

Na rozdiel od obväzov z hydrovlákna, Biatain Alginate Ag má zdokumentovaný hemostatický účinok, t. j. schopnosť zastaviť prietok krvi pri menšom krvácaní.
 

Spôsob účinku

Pri kontakte s exsudátom z rany sa obväz Biatain Alginate Ag zmení na mäkký, súdržný gél, ktorý sa dôkladne prispôsobí spodine rany, čím zabezpečí optimálnu kontrolu infekcie. Patentovaný strieborný komplex v prítomnosti exsudátu rany uvoľňuje ióny.
 

Zloženie výrobku

Biatain Alginate Ag je alginátový obväz skladajúci sa z alginátu vápenatého, karboxymetylcelulózy (CMC) a komplexu iónov striebra.

Zatvoriť

Alternatívy a príslušenstvo

Biatain Alginate

Biatain Alginate

Biatain ® Alginate – vynikajúca absorpcia na nekrotické rany a vyplnenie dutín. Ideálny na výplň dutín. Unikátna integrita obväzu. Minimálne riziko presakovania a macerácie. Zdokumentovaný hemostatický účinok.

Zobraziť Biatain Alginate
Zobraziť plnú verziu