Starostlivosť o močový mechúr

Existuje mnoho rôznych dôvodov prečo vy, alebo niekto, kto je vám blízky, musí venovať výnimočnú pozornosť ovládaniu močového mechúra.

Keďže viac ako 20 % ľudí vo veku nad 40 rokov má nejaký druh močového ochorenia, problémy s močovým mechúrom sú bežnejšie, ako si môžete myslieť.

Problémy močového mechúra – unikanie moču a inkontinencia

Problémy močového mechúra

Ak trpíte problémami močového mechúra alebo močových ciest, predpokladá sa, že vaše zdravie a kvalita života tým tiež výrazne utrpia. Je veľmi dôležité konzultovať príčiny vašich príznakov s odborníkmi zdravotnej starostlivosti, aby vylúčili čokoľvek potenciálne závažné. Ako funguje močový mechúr

Problémy s močovým mechúrom sa väčšinou prejavujú ako inkontinencia moču (unikajúci moč) a retencia moču (neschopnosť vyprázdniť močový mechúr) a môžu vzniknúť z neurogénnych porúch ako je zranenie miechy, sklerózy multiplex a spina bifida. Inkontinencia a retencia môžu tiež súvisieť s vekom, alebo byť výsledkom základného telesného ochorenia spôsobeného poruchou močového mechúra. 

 

Starostlivosť o močový mechúr

Problémy s močovým mechúrom musia byť patrične kontrolované, ak nie sú liečené, môžu spôsobiť závažné zdravotné ťažkosti. 

Na riešenie problémov s močovým mechúrom sú k dispozícii mnohé možnosti:

 • cvičenia panvového dna,
 • opätovné trénovanie močového mechúra,
 • katétre,
 • zberné systémy,
 • zmeny životného štýlu,
 • lieky,
 • operácia.

Cvičenia panvového dna

Cvičenia panvového dna sú vytvorené na posilnenie svalov panvového dna na zníženie močovej inkontinencie.

 • Pomaly stiahnite a zdvihnite svaly panvového dna, zostaňte v tejto polohe päť sekúnd a potom uvoľnite.
 • Rýchlo stiahnite a uvoľnite svaly panvového dna.

Toto cvičenie je potrebné opakovať pravidelne a môže trvať niekoľko mesiacov, kým sa objavia známky výrazného zlepšenia.

Opätovné trénovanie močového mechúra

Cieľom opätovného trénovania močového mechúra, ktoré pomáha zmierniť močovú inkontinenciu, je postupne natiahnuť močový mechúr, aby mohol udržať väčší objem moču.

Katétre

Čistá intermitentná katetrizácia (Clean intermittent catheterisation, CIC) je účinný spôsob kontroly močového mechúra založený na pravidelnom a úplnom vyprázdnení močového mechúra pomocou katétra. Ľudia, ktorí si vyprázdňujú močový mechúr pomocou katetrizácie tak obyčajne robia 4 až 6-krát denne.  

Zberné systémy (pre mužov)

Pre mužov, ktorým uniká moč (mužská inkontinencia),  sú účinným a pohodlným riešením urinálne kondómy. Urinálne kondómy sa nosia na penise a sú spojené s urinálnym vreckom uchyteným k nohe. 

Zmeny životného štýlu

U niektorých ľudí môže kontrola príznakov zahŕňať zmeny životného štýlu, ako je úprava stravy na redukciu zápchy a zníženie konzumácie nápojov s obsahom kofeínu. Načasovanie príjmu tekutín na istý čas môže byť tiež užitočné, aby bola potreba močenia načasovaná a neprekrývala sa s aktivitami na verejnosti alebo nočným spánkom.

Lieky

Lieky sa predpisujú na všetky typy inkontinencie, ale všeobecne sú najužitočnejšie pri urgentnej inkontinencii, najmä v kombinácii s cvičeniami panvového dna a tréningom močového mechúra. Stresová inkontinencia sa dá obyčajne zvládnuť bez liekov.

Operácia

Rôzne chirurgické procedúry sú k dispozícii na liečbu problémov močového mechúra. Využitie chirurgickej procedúry, ak vôbec závisí od typu a príčiny inkontinencie.

Zatvoriť

Produktové rady

Katétre SpeediCath®

Katétre SpeediCath®

Rad SpeediCath® pozostáva zo širokého výberu katétrov ihneď pripravených na použitie, ktoré ponúkajú bezpečnú a jednoduchú katetrizáciu pre používateľov katétrov oboch pohlaví. Katétre SpeediCath
Zatvoriť

Katétre

      

SpeediCath® Compact mužský

Keďže je o viac ako polovicu menší ako štandardný katéter pre mužov, SpeediCath Compact mužský možno skladovať, prenášať, používať a likvidovať diskrétnejšie. Je možné ho založiť bez dotknutia sa časti s upraveným povrchom. Pri dodaní je pripravený na použitie pre ešte väčšie pohodlie a diskrétnosť.

 

 

SpeediCath® Compact ženský

Pre ženy, ktoré používajú katétre samostatne, spoločnosť Coloplast vyvinula pohodlný a diskrétny katéter navrhnutý špeciálne pre ženské telo.

 

SpeediCath®

SpeediCath je katéter s hydrofilným povrchom, ktorý je predhydratovaný vo vode s fyziologickým roztokom, čo ponúka unikátne výhody. Katéter je ihneď pripravený na použitie bez čakania.

 

SpeediBag™ Compact

SpeediBag™ Compact je diskrétne nové urinárne vrecko pre ženský katéter SpeediCath® Compact. Spoločne poskytujú riešenie kompaktného katétra a urinárneho vrecka, ktoré sa dá použiť bez presunu na toaletu.


Zatvoriť
Urinálne kondómy a urinálne vrecká Conveen®

Urinálne kondómy a urinálne vrecká Conveen®

Urinálny kondóm Conveen® používaný spolu s urinálnym vreckom Conveen poskytuje bezpečné a spoľahlivé riešenie. Ponúka celodennú ochranu a je nenápadný, takže si ho nikto nevšimne. Conveen vám dodá odvahu pokračovať v aktivitách, ktoré vás tešia, v spoločnosti vašich priateľov a rodiny. Urinálne kondómy a urinálne vrecká
Zatvoriť

Urinálne kondómy a urinálne vrecká

Connveen® urinálny kondóm

Conveen je urinálny kondóm navrhnutý na zabezpečenie základného fungovania.

Samolepiaci alebo dvojdielny (kondóm & lepiaca páska).

Vlastnosti proti unikaniu, ako sú vlnovky na zasúvacom krúžku, chránia pred zablokovaním. Dodávaný s aplikátorom a zrolovateľným pásikom pre jednoduchú a bezpečnú aplikáciu. Lepiaci prúžok s obojstrannou lepiacou časťou umožňuje uchytenie u každej osoby.

Urinálne vrecká Conveen®

 

Conveen®

Conveen je urinálne vrecko určené na nohu, ktoré zabezpečuje základnú funkčnosť.

Vrecko na nohu Conveen má mäkkú zadnú časť na pohodlnejšie nosenie. 

     
 

Conveen® Standard

Conveen Standard je naše praktické kombinované vrecko, čo znamená, že ho môžete použiť cez deň aj v noci.

Conveen Standard zjednodušuje vaše rutinné činnosti, pretože nemusíte v noci vrecká vymieňať. Špeciálne vyvinutý svorkový výpust má jednoduchý preklopný uzatvárací mechanizmus, vďaka ktorému sa dá vidieť, či je vrecko otvorené alebo uzavreté a bráni pred náhodným únikom. Mäkký podklad slúži na zvýšené pohodlie pri nosení.

     

 

 

 

Conveen® Contour

Conveen Contour je viackomorové vrecko na nohu pre rovnomernú distribúciu moču. Viaceré komory vrecka Conveen Contour zabezpečujú rovnomerné rozloženie moču vo vrecku, a tak zabraňujú nadmernému čľapkaniu. Špeciálne vyvinutý svorkový výpust má jednoduchý preklopný uzatvárací mechanizmus, vďaka ktorému sa dá vidieť, či je vrecko otvorené alebo uzavreté a bráni pred náhodným únikom. Mäkký podklad slúži na zvýšené pohodlie pri nosení. Vďaka diskrétnemu dizajnu a farbe je pod oblečením takmer neviditeľné.

 

Zatvoriť
Intermitentné katétre EasiCath®

Intermitentné katétre EasiCath®

EasiCath® – pre bezpečnú a pohodlnú katetrizáciu Viac o EasiCath
Zatvoriť

EasiCath®

EasiCath®  je tradičný katéter s hydrofilným povrchom na jedno použitie. Stačí iba pridať vodu a počkať 30 sekúnd a katéter je pripravený na použitie. Hydrofilný povrch ponúka nižšiu frikciu ako u katétrov s neupraveným povrchom a povrchom ošetreným gélom.

Očká katétra sú mäkké, zaokrúhlené a lubrikované. Preto katéter pôsobí jemne na uretrálnu sliznicu a procedúra katetrizácie je tak pohodlnejšia a bezpečnejšia.

 

Výhody katétra EasiCath:

 • hydrofilný povrch,
 • ošetrené očká pre pohodlie a bezpečnosť,
 • sterilný,
 • jednorazový,
 • nízka frikcia – pri používaní je jemný a bezpečnejší,
 • pripravený na použitie za 30 sekúnd.

Katéter EasiCath je dostupný v mnohých rôznych veľkostiach, ktoré vyhovujú individuálnym potrebám.

Zatvoriť
Príslušenstvo Conveen®

Príslušenstvo Conveen®

Príslušenstvo urinálnych vreciek Conveen tvorí suchý zips na upevnenie vreciek na nohu a držiak, ktorý pohodlne upevní vrecko na bok postele. Príslušenstvo Conveen®
Zatvoriť

Príslušenstvo Conveen® 

                                     


Conveen® držiak vrecka

Nočné zberné vrecko je optimálne zavesiť na držiak vrecka, ktorý sa pripevní na posteľ. Zberné vrecko by malo byť vždy nižšie ako močový mechúr.


Suchý zips

Conveen lýtkové vrecká sa pripevňujú na nohu očas dňa suchým zipsom. Suchý zips sa skladá z dvoch pruhov, ktoré majú rôznu dĺžku. Kratší popruh je určený na to, aby sa upevnil na spodok vrecka, čím mu poskytuje optimálnu podporu.

Zatvoriť
Zatvoriť

Bezplatné vzorky - bezplatné dodanie

Ďakujeme za objednanie vzoriek

Potvrdenie

Zobraziť plnú verziu