Cestovanie pri problémoch s močovým mechúrom

Objavovanie nových miest je často dôvodom na cestovanie - ale čo sa týka pocitu bezpečia a pohodlia, bolo by dobré prekvapenia obmedziť na minimum. Odchod z domova si vyžaduje, aby ste sa na cestu a pobyt špeciálne pripravili. Nech už však idete kamkoľvek, nemusí vás to brzdiť.

Pred odchodom

Náležitosti pred odchodom

Náležitosti pred odchodom

Na čo pamätať? Čo priniesť? Ako sa zbaliť inteligentnejšie? Nájdite tipy a triky a buďte dobre pripravení. Prečítajte si, čo si máte zabaliť, keď idete preč
Zatvoriť

Náležitosti pred odchodom

 • Priplaťte si cestovné poistenie.
 • Zabezpečte si dostatočný počet pomôcok, aj s rezervou navyše v dostatočnom predstihu, aby ste si boli istí, že ich máte včas.
 • Rozdeľte si zásoby do rôznych tašiek pre prípad, že by ste stratili batožinu alebo meškal let.
 • Dajte si podpísať cestovný certifikát vašim lekárom (radi vám ho pošleme, ake si zavoláte na 0800 159 159). Certifikát je potvrdenie, ktoré preukazuje nevyhnutnosť mať pri sebe väčší počet zdravotných pomôcok.
 • Poznačte si názov vašej pomôcky a kód z balenia na cestovnom certifikáte, prípadne si pomôcku odfoťte.

Pripravte si „pohotovostný balíček“

Zbaľte si pohotovostný balíček, ktorý budete mať stále pri sebe. Balíček má obsahovať všetko, čo by ste mohli potrebovať. Či už letíte, šoférujete alebo cestujete lietadlom, je dobré po ruke svoje najpotrebnejšie zásoby a osobné veci.

 

TIP: Kompaktné katétre môžu byť dobrý tipom na cestovanie:

 • Povrch kompaktných katétrov je lubrikovaný. Tým sa tiež minimalizuje pravdepodobnosť výskytu baktérií, a teda aj infekcií močových ciest.
 • Kompaktné katétre sú oveľa menšie, ľahšie sa prevážajú, nezaberajú toľko miest a nie sú tak nápadné.
 • Po použití môžete kompaktný katéter opäť hygienicky uzavrieť, vložiť do vrecka a odhodiť do koša, ak bude k dispozícii.
 • Kompaktný katéter s integrovaným zberným vreckom vám navyše umožní katetrizáciu mimo toalety, napríklad v aute.
Zatvoriť
Teplota prostredia pôsobí na vaše pomôcky

Teplota prostredia pôsobí na vaše pomôcky

Teplota ovplyvňuje flexibilitu katétra a môže ovplyvniť životnosť urinálneho kondómu, preto buďte opatrní a pri zmene podnebia venujte zvýšenú pozornosť vašim pomôckam. Získajte viac informácií o skladovaní a použití
Zatvoriť

Teplota prostredia pôsobí na vaše pomôcky

Teplota má vplyv na vaše pomôcky, takže premýšľajte, ako sa zbaliť, na akom mieste prevážať pomôcky v aute alebo kam odkladať príručnú batožinu. Určite neodkladjte vašu batožinu s pomôckami na slnko. Pri ich používaní tiež rešpektujte vplyv podnebia a venujte zvýšenú pozornosť.

 

Skladovanie katétrov

Odporúčame, aby ste katétre vždy skladovali pri izbovej teplote. Krátkodobé skladovanie výrobkov pri extrémnych teplotách (pod 0 stupňov Celzia a nad 60 stupňov Celzia) však nebude mať vplyv na kvalitu produktu. Vaše katétre tak môžu byť v nákladnom priestore lietadla, aj keď je to veľmi chladné prostredie. Uvedomte si, že čím je katéter chladnejší, tým bude tvrdší. Pred použitím preto katéter zahrejte rukami alebo na teplom predmete. Na druhej strane, katéter bude mäkší, ak sa bude skladovať na teplom mieste.

 

Horúce podnebie ovplyvňuje urinálne kondómy

Ak používate urinálne kondómy a trávite čas v teplejšom podnebí, uvedomte si, že urinálny kondóm môže mať kratšiu životnosť ako zvyčajne, pretože budete sa viac potiť. Je preto dôležité, aby ste si priniesli viac uridómov, ako ste zvyknutí.

Zatvoriť

Na cestách - čo treba brať do úvahy

Cesta lietadlom

Cesta lietadlom

Vyhnite sa problémom s bezpečnostnými zložkami a majte pri sebe cestovný certifikát. Noste iba obmedzené množstvo tekutín. Zarezervujte si tiež miesto v uličke, najlepšie blízko toalety. Tipy na cestovanie lietadlom
Zatvoriť

Tipy na cestovanie lietadlom

Rezervácia letenky

Pri rezervácii letenky si rezervujte miesto v uličke pre ľahší prístup k toaletám. Zvážte miesto v zadnom rade, jednak pre ľahší prístup k toalete a pre menší okruh ľudí, ktorý budú okolo vás. Takto sa môžete cítiť  pokojnejšie a istejšie

Naplánujte si čas katerizácie. Je dobré sa katetrizovať pred nástupom do lietadla a vyhnite sa katetrizácii na malej toalete lietadla.

 

Bezpečnostná kontrola na letisku

Majte vždy pri sebe cestovný certifikát, ktorý bezpečnostným orgánom objasní v rôznych jazykových mutáciach váš zdravotný stav a nevyhnutnosť mať pri sebe väčší počet zdravotníckych pomôcok. Takto budete viac istoty, pokoja a súkromia pri prechode bepečnostnou kontrolou.

 

Kvapaliny v príručnej batožine

Žiadny z katétrov od spoločnosti Coloplast neobsahuje viac tekutiny, ako je povolený limit.

Skenery bezpečnostných kontrol sú schopné vidieť aj cez obal vášho katétra, takže nie je potrebné, aby ste obal katéter otvárali a pomôcku takto znehodnotili.

Pamätajte, že existujú obmedzenia týkajúce sa množstva tekutín, ktoré si môžete vziať do príručnej batožiny. Ak je to možné, zbaľte si  predmety osobnej potreby tekutej formy do batožiny, ktorú odovzdáte na check-in letiska a nedávajte si ich do príručnej batožiny. Medzi kvapaliny patria: všetky nápoje, tekuté alebo polotekuté jedlá, kozmetika a toaletné potreby, spreje, pasty, gély, roztoky na kontaktné šošovky a všetky ďalšie roztoky a predmety podobnej konzistencie*.

Ak si vezmete do príručnej batožiny tekutiny, tieto mať viac ako 100 ml.

Ďalšie informácie nájdete pred odletom na webovej stránke letiska, z ktorého cestujete.

Zatvoriť
Hľadá sa toaleta

Hľadá sa toaleta

Opustenie domáceho prostredia môže vyžadovať niekoľko ďalších príprav a pridať vašej rutine ďalšie výzvy. Prečítajte si tieto tipy a buďte lepšie pripravení. Prečítajte si tipy a buďte lepšie pripravení
Zatvoriť

Buďte pripravení

Buďte dobre pripravení

Skontrolujte všetky miesta, ktoré chcete navštíviť, a zistite, či majú toalety. To môže byť obzvlášť užitočné, ak potrebujete také, ktoré je bezbariérové. Nájdete ich na internete alebo im môžete v prípade pochybností zavolať. Skontrolujte tiež, či je bežné platiť poplatok za používanie toaliet, a uistite sa, že máte pri sebe drobné v miestnej mene.

Odporúčame, naučiť sa slovo „toaleta“ v miestnom jazyku.

Ak máte zdravotné postihnutie, je možné získať preukaz, ktorým môžete váš zdravotný stav preukázať. Požiadajte o to svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

 

Pomocou katétra - naplánujte svoj rozvrh

Naplánujte si všetky návštevy toalety (katetrizácie) počas pobytu. Každý deň si naplánujte čas katetrizácie tak, aby ste mali dostupnú toaletu. Katetrizáciu si plánujte pred alebo po aktivite. Aby ste nebzabudli, pre upozornenie si môžete nastaviť budík na hodinkách alebo na telefóne.

 

Wheel-mate

Aplikácia WheelMate vám pomôže nájsť toalety a parkoviská v mnohých častiach sveta. Nielen, že vám môže pomôcť nájsť toaletu, predchádzajúci návštevníci tejto toalety ju môžu ohodnotiť a zverejniť na webe - a vy tiež.

 

Stiahnite si pre Apple

Stiahnite si pre Android

Zatvoriť

Na mieste pobytu

Jedlo a pitie – nezabudnite!

Jedlo a pitie – nezabudnite!

Zmena prostredia a zabehnutý režim má často vplyv na trávenie. Snažte sa vyhýbať zápche a dehydratácii, ktoré môžu zhoršiť vaše problémy s močovým mechúrom a trávením. Tipy na jedlo a pitie
Zatvoriť

Tipy na jedlo a pitie

Všetci si môžeme dovoliť občas „podvádzať“, napr. keď sme na dovolenke, ale takáto dovolenka sa môže vypomstiť.

Ak cestujete v horúcom podnebí, riskujete dehydratáciu. Väčšina ľudí by mala vypiť 1,5 - 2 litre vody denne - pokiaľ váš lekrá neurčí inak, a ak je vonku teplo, musíte vypiť ešte viac vody. Pitie dostatočného množstva vody je veľmi dôležité.

„Vodné prikázania“

 • Ak si nie ste istí kvalitou pitnej vody, kúpte si vodu balenú.
 • Nečistite si zuby vodou z vodovodu - kúpte si radšej fľašu vody.
 • Dbajte na to, aby ste pili dostatok vody (vyhýbajte sa nadmernému množstvu alkoholu, kofeínu a sladených nápojov, pretože to zvyšuje pravdepodobnosť dehydratácie).
 • Možno budete musieť byť opatrní aj pri ľade, ovocí a zelenine v závislosti od toho, kam cestujete.
 • Majte po ruke fľašu s vodou, aby ste sa mohli často napiť vody.

Ako zistíte, či ste vypili dostatok vody? Jedným zo spôsobov, ako zistiť hladinu hydratácie, je pozrieť sa na farbu moču. Ak ste dobre hydratovaní, bude pravdepodobne bledý a budete častejšie močiť.

Na čo myslieť pri jedle

 • Čokoľvek budete jesť, uistite sa, že je to dobre tepelne pripravené - najmä ryby a mäso.
 • Snažte sa jesť jedlo, ktoré je bohaté na vlákninu.
 • Nejedzte surovú zeleninu umytú vo vode z vodovodu.
 • Niektorým ľuďom pomôže prijímanie probiotík vo forme tabletiek.
Zatvoriť
V prípade núdze

V prípade núdze

Vopred si zistite, kde získať lekársku pomoc a kde sa nachádza zastúpenie spoločnosti Coloplast v danom regióne. Buďte pripravení v prípade núdze
Zatvoriť

Buďte pripravení v prípade núdze

Pred cestou si preverte, kde a ako môžete vyhľadať lekársku pomoc na mieste pobytu. Ak idete na dlhšiu cestu, mali by ste zistiť, či je možné získať potrebné množstvo pomôcok na mieste vášho pobytu. Prípadne si nechajte poslať isté množstvo pomôcok na adresu vášho pobytu.

Zatvoriť
Zatvoriť

Bezplatné vzorky - bezplatné dodanie

Ďakujeme za objednanie vzoriek

Potvrdenie

Zobraziť plnú verziu