Ako funguje zdravý močový mechúr

Močový mechúr hraje v našom každodennom živote dôležitú úlohu. Zoznámte sa s močovým mechúrom, aby ste pochopili, čo sa stane, keď neplní svoju funkciu.

Močový mechúr je zvyčajne jedným z tých telesných orgánov, ktoré je jednoduché ignorovať - pokiaľ sa vám samozrejme nežiada na toaletu! Keď však dôjde k úniku moču alebo keď sa vám nedarí močový mechúr vyprázdniť, je takmer nemožné tento malý orgán ignorovať.

Močový mechúr a vylučovací systém

Pokiaľ močový mechúr a jeho podporné systémy a funkcie fungujú tak, ako majú, pocítite nutkanie ísť na toaletu, keď je močový mechúr naplnený približne do polovice. Vylučovanie moču je potom kontrolovanou a vedomou činnosťou.

Močový mechúr je súčasťou močových ciest. Hornú časť močových ciest tvoria obidve obličky, ktoré ležia v dolnej časti chrbta a sú pripojené pomocou močovodov k močovému mechúru. Moč sa produkuje v obličkách a z obličiek odteká močovodmi do močového mechúra.

Močový mechúr je uložený v dolnom trakte spolu so zvieračmi močovej trubice (uzatváracími svalmi) a močovou trubicou (trubicou, ktorá vedie moč z močového mechúra k vonkajšiemu otvoru). Močový mechúr uchováva moč, kým ju močová trubica neodvedie von z tela. Tento tok z močového mechúra do močovej trubice je riadený zvieračmi močovej trubice, ktoré otvárajú a zatvárajú vývod močového mechúra. Zvierače sú podporované panvovým dnom, ktoré držia orgány umiestnené v dolnej časti tela - takmer ako záves.

Zatvoriť

Bezplatné vzorky - bezplatné dodanie

Ďakujeme za objednanie vzoriek

Potvrdenie

Zobraziť plnú verziu